Обслуговування кліматичних систем
Більшість сучасних автомобілів мають вбудовану систему клімат-контролю. Ця система призначена для того, щоб автоматично створювати і підтримувати мікроклімат в салоні транспортного засобу. Вона об’єднує воєдино систему опалення, кондиціонування і вентиляції, які регулюються за допомогою електронної панелі управління.
Завдяки системі кліматичного контролю в салоні автомобіля можна встановлювати будь-яку необхідну температуру в межах від + 10 до + 30 ° С.
Повне промивання радіатора системи опалення
Непрохідність каналів і забруднення радіатора є найпоширенішими причинами порушення нормальної роботи обігрівача. Виявити поломку дуже просто, якщо при включенні, з дефлекторів починає виходити холодне повітря, замість теплого, потрібно терміново відвідати станцію технічного огляду для усунення несправності.

Причин, за якими виникає непрохідність радіатора опалення, може бути кілька:
- Тривала експлуатація без очищення, в результаті чого трубки покриваються своєрідною накипом;
- Використання неякісного антифризу, або занадто кальцинованої води;
- Радіатор виготовлений з невідповідних матеріалів, які піддаються корозії;
- Потрапляння в кліматичну систему технічних автомобільних рідин або стороннього сміття.
Якою б не була причина, вона вимагає якнайшвидшого вирішення. Для цього є кілька способів: перший – заміна радіатора, другий – чистка радіатора. Звичайно другий метод є більш вигідним. Найоптимальніший варіант промивання радіатора опалювача салону – промивання без демонтажу-монтажу торпедо, такий спосіб є досить ефективним і недорогим.
Обслуговування системи кондиціонування
Комфорт в поїздці безпосередньо залежить від систематичної перевірки та сервісу автомобільного кондиціонеру .
Ми пропонуємо наступні послуги в сфері обслуговування кондиціонера:
* Вимір залишку холодоагенту і заправка системи за допомогою автоматизованого обладнання;
* Діагностика кондиціонеру;
* Дезінфекція (чистка кондиціонера)
Устаткування нового покоління, яке використовується для сервісу кондиціонера працює в автоматичному режимі, тому процес відрізняється високою точністю і якістю, до того ж ця установка не викликає шкідливого впливу на навколишнє середовище, в порівнянні з попередніми моделями. Заправляти холодоагент в новому автомобілі потрібно не рідше ніж раз на два роки, в автомобілі який у використанні більш 7 років – раз на рік. Ці рекомендації стосуються саме справних кондиціонерів, якщо система протікає, а виявити це можливо тільки під час професійного огляду, то заправку треба робити частіше, інакше кондиціонер просто не буде виконувати покладені на нього функції. Найбільш частою причиною поломки системи охолодження є саме протікання фреону.
Що стосується дезінфекції, то чистку системи кондиціонування необхідно проводити не рідше, ніж через кожні два роки. Під час роботи випарника, радіатор покривається вологою, на яку осідає пил, пилок рослин і друга зовнішня бруд з вулиці. Звичайно, салонний фільтр повітря значно уповільнює процес забруднення, але аж ніяк не вирішує цю проблему повністю. Саме тому через деякий час деталі системи кондиціонування покриваються грибками, бактеріями, а також цвіллю. В силу чого системі кондиціонування потрібна дезінфекція, яка здійснюється шляхом чистки кондиціонеру.
Кращим варіантом для вирішення проблеми забрудненої системи кондиціонування є професійна чистка. Вона здійснюється в умовах СТО, де майстри застосовують спеціальну хімію, і аерозолі, завдяки розпорошення, антисептик потрапляє в усі точки повітропроводів і на всю поверхню випарника.
Бактеріальна чистка кондиціонера
Чистка кондиціонера здійснюється шляхом застосування хімічних речовин. Препарати відмінно знищують всі види бактерій, бактерій і грибків. Значною перевагою такої обробки є те, що вона захищає поверхню системи від появи і розмноження мікроорганізмів до одного року, потім обробку потрібно буде повторити.